Chcesz mieć realny wpływ na dzielnicę i decydować o sprawach młodzieży? Weź udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów. Zgłoś swoją kandydaturę!

 

Kto może kandydować?

  • uczniowie – mieszkańcy Wilanowa, którzy uczą się w szkołach w innej dzielnicy: dla tych kandydatów przeznaczonych jest 6 miejsc w nowej kadencji!

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą w dniach 22-30 listopada 2023 r. W załączeniu zamieszczamy formularz zgłoszeniowy, który po wypełnieniu należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oprócz wypełnienia formularza zgłoszeniowego, opisz krótko w treści maila, dotychczasowe zaangażowanie społeczne oraz wizję swojej pracy i pomysły na działalność Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów.

Chcesz dowiedzieć się więcej jak funkcjonuje Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wilanów? Przyjdź na spotkanie 16 listopada w godz. 15.00-16.00 do Biblioteki, ul. Kolegiacka 3.

  •  uczniowie szkół publicznych na terenie Dzielnicy Wilanów, którzy ukończyli 13 lat i nie przekroczyli 21. roku życia. Szczegółowe informacje uzyskasz w samorządzie uczniowskim. Wybory w szkołach odbędą się w dniu 1 grudnia 2023 r.

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wilanów oraz Urząd Dzielnicy Wilanów serdecznie zapraszają młodzież na warsztaty z obsługi social mediów.

Warsztaty odbędą się 29.11.2022 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów ul. F. Klimczaka 2.

Warsztaty poprowadzi Kacper “Kacpa” Lachowicz – trener koszykówki, konferansjer i motywator, który uczy mądrego, wdzięcznego i uśmiechniętego podejścia do życia. Potrafi zarazić swoich słuchaczy pozytywną energią i zaangażować do współpracy nawet najbardziej opornych uczestników wydarzeń.

Zadanie pn: “Zawsze blisko wilanowskiej młodzieży” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koleżanki i koledzy❗
Mamy dla Was bardzo ważną wiadomość  Ogłaszamy, że w dniu dzisiejszym ruszyły wybory uzupełniające do MRDW 
Jeśli jesteście aktywnymi mieszkańcami Wilanowa, zainteresowanymi sprawami swojej dzielnicy, chodzicie do szkoły podstawowej lub średniej poza terenem dzielnicy, macie ukończone 13 lat i chcielibyście móc działać na rzecz wilanowskiej młodzieży, możecie stać się Radnymi MRDW 
Aplikować możecie za pośrednictwem formularza, który znajdziecie pod linkiem https://forms.gle/G2ViG94ScgQzNmbs8 ?
Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Rady, co pozwoli Wam na zawarcie nowych znajomości, nabycie praktycznych doświadczeń związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i podjęciem wielu wspaniałych inicjatyw z zakresu m.in. kultury, sportu, edukacji, ekologii czy transportu publicznego 
Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia 

Wielkimi krokami zbliża się 70-lecie XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie.
15 października w Wilanowie odbędzie się uroczysty jubileusz oraz zjazd absolwentów, na który zapraszają wszystkich uczniów, absolwentów i przyjaciół: Hubert Królak - Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów, Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Kostki Potockiego Ewelina Jankowska.
Uroczystości rozpoczną się w hali sportowej Centrum Sportu Wilanów o godz. 17:00, natomiast obchody na dziedzińcu i w budynku szkoły, podczas których nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, pokaz multimedialny oraz spotkanie absolwentów rozpoczną się o godzinie 18:30. Do zobaczenia.

mdk

Chcemy się z Wami oficjalnie przywitać i zachęcić do śledzenia naszej nowopowstałej, facebookowej strony!?

Kim jesteśmy?

Młodzieżowy Dom Kultury Wilanów - to całkowicie nowe miejsce na mapie Warszawy

To tu - zarówno dzieci, jak i młodzież znajdą bogatą ofertę zajęć dydaktycznych i kulturalnych!

To miejsce otwarte i przyjazne. Nastawione na rozwój. Przestrzeń, w której najmłodsi będą w stanie odnaleźć swoją pasję.

MDK Wilanów stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu i samorealizacji w dziedzinach takich jak:

taniec,
teatr,
plastyka,
muzyka,
języki,

sport,
ekspresje ruchowe,
RPG,
projektowanie komiksów,
eko art
i wiele innych!

Ponadto, właśnie tutaj - skupiamy się na budowaniu relacji ze społecznością lokalną.

Wychodzimy z inicjatywą wspólnych koncertów, spektakli, wystaw czy imprez plenerowych.

Miło nam Was poznać. Jesteśmy tu dla Was.❤️

https://www.facebook.com/mdkwilanow

Warszawskie Mistrzostwa Młodzieżowych Rad pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów już za nami!
6 godzin gry, 10 meczów, 24 rozegrane sety i przede wszystkim mnóstwo uśmiechów oraz integracja :) 


Oto wyniki:

  1. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy 
  2. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wola
  3. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Włochy 

Dziękujemy i gratulujemy także reprezentacjom Młodzieżowym Radom Dzielnic Wawer i Ursus które również wzięły udział w turnieju!
Dziękujemy za udział i zdrową sportową rywalizację oraz udzielone nam wsparcie przez Centrum Sportu Wilanów.