Najbliższy weekend w Wilanowie możecie spędzić na dwóch kółkach. 14 i 15 maja zapraszamy na „Rowerowy Wilanów”.
Dla małych i dużych rowerzystów przygotowaliśmy szereg atrakcji: zawody oraz prezentacje. Specjalnie na te dni powstanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie firmy z branży rowerowej będą prezentować swoje produkty, udostępniać je do testów oraz sprzedawać. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie bezpieczeństwo rowerzystów, używanie kasków, oświetlenia, promocja znajomości przepisów ruchu drogowego. Wydarzenie odbędzie się w centralnym punkcie warszawskiego Wilanowa, na tzw. Plaży Wilanów.

Pojawiło się pierwsze wydanie Młodzieżowego Informatora Wilanowskiego!
Do każdego wilanowskiego domu, lokalu i mieszkania sukcesywnie docierają kwietniowe wydania Informatora Wilanowskiego. Nowością jest nowa szata graficzna magazynu i pojawienie się sekcji młodzieżowej w informatorze Zapraszamy na stronę 12 - w tym wydaniu opowiadamy w skrócie o naszym funkcjonowaniu oraz Młodzieżowym Domie Kultury Zapraszamy do lektury!

Link do Informatora Wilanowskiego 

https://www.wilanow.pl/images/stories/Aktualnosci/Informator_Wilanowski_nr34_2022.pdf 

1 kwietnia (piątek) nasi radni mogli choć na chwilę poczuć się posłami na Sejm RPDzięki zaproszeniu Pani Posłanki Aleksandry Gajewskiej, mieliśmy okazję wziąć udział w bardzo owocnej i ciekawej wycieczce po Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Budynek Parlamentu zwiedziliśmy od podszewki - zaczynając od podziemi, przez salę obrad, aż po słynny korytarz, którym dziennikarze gonią z pytaniami wielu polityków.
Dowiedzieliśmy się wiele o historii parlamentaryzmu Polski, pracy posła, systemie pracy Sejmu, a także nieco o kuluarowych zwyczajach. Korzystając z okazji otrzymania informacji z pierwszej ręki, nie brakowało wielu pytań do Pani Posłanki. W wilanowskiej delegacji uczestniczyli także Pan Burmistrz Artur Buczyński oraz Radni Magdalena Grudzińska, Urszula Włodarska-Sęk oraz Piotr Mikucki Bardzo dziękujemy za ten pasjonujący dzień!
Mieszkańcy Wilanowa! Każdego dnia pokazujecie swoje wielkie serca wobec ofiar wojny na Ukrainie. Jesteście wspaniali w niesieniu pomocy, mobilizacji i ofiarności. Urząd Dzielnicy Wilanów w odpowiedzi na Wasze prośby uruchamia specjalny adres e-mail dla osób, które chcą i mogą pomóc. Chętnych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pragniemy w jednym miejscu zgromadzić całą Waszą ofertę do efektywnego wykorzystania na rzecz uchodźców wojennych. Jeśli dysponujecie transportem, mieszkaniem, wolnym czasem lub w jakikolwiek inny sposób możecie pomóc ofiarom napaści na Ukrainę, piszcie do nas – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy 
Również w tym roku weźmiemy udział w webinarze na temat rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Jako wasi starsi koledzy i koleżanki chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem.
Widzimy się na platformie youtubie już 25 lutego pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=IfkRw_OpJCQ

Przychodźcie licznie i pytajcie śmiało.

119 027, 10 PLN❤️❤️❤️


Właśnie tyle łącznie udało się zebrać w Sztabie WOŚP Wilanów. Dziękujemy‼️‼️
❤️ Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wytrwale w kiepską pogodę zbierali datki na okulistykę dziecięcą!
❤️ Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za Waszą hojność i dobre serce!
Dziękujemy za kilkudniową owocną, ale też i ciężką pracę w ramach sztabu